John Lundstram: Takıma sertlik katacağım

Trabzonspor’un yeni transfer ettiği İngiliz futbolcu John Lundstram, antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Deneyimli oyuncu, teknik Direktör Abdullah Avcı ile yaptığı görüşmenin ardından Trabzonspor’a gelmek için karar verdiğini belirtti.

“Karar vermek benim için kolay oldu”

Lundstram, sözlerine şöyle başladı:

Hocamız ile yaptığımız görüşmede kulübümüzden ve tarihimizden bahsettik. Hocamızla onun beni nasıl oynatmak istediğini ve onun futbol tarzının ne olduğu konusunda görüşmemiz oldu. Futbol fikri olarak birbirimize çok yakın olduğumuz için görüşmenin ardından karar vermek benim için kolay oldu.

“Kaliteli bir takıma sahibiz”

Çok kaliteli bir oyuncu grubuna dahil olduğunu vurgulayan İngiliz futbolcu, şu ifadeleri kullandı:

Çok kaliteli bir oyuncu grubumuz var. Ben de kendi kalitemle katkı vermeye çalışacağım. Takımın üzerine koymaya çalışacağız. Geldiğim ilk andan itibaren kaliteli bir takım olduğunun farkındayım. Hep beraber bir şeyleri başarabileceğimizi düşünüyorum.

“Bu sevginin karşılığını vermek istiyoruz”

Trabzon insanının kendisine çok sıcak davrandığını dile getiren 30 yaşındaki orta saha, şu şekilde konuştu:

Rıdvan (Yılmaz) bana Türklerin beni ne kadar sıcak karşılayacağını söylemişti. Ben de Trabzon’da geçirdiğim 1 haftalık süreçte bunu tam anlamıyla gördüm. Şehirde herkes bizi çok sıcak karşıladı. Burada gördüğümüz bütün insanlar çok kibardı. Bizi burada mutlu etmek istediklerini gördüm. Biz de insanlara bunun karşılığını vermek istiyoruz.

“6 ve 8 pozisyonlarında oynayabiliyorum”

John Lundstram, 6 ve 8 numara pozisyonlarında oynayabildiğini belirterek, şu sözleri kaydetti:

6 numara pozisyonu benim tercih ettiğim pozisyon fakat 8 numara pozisyonunda da oynadım. Hocamız beni nerede düşünüyorsa o pozisyonlarda aynı katkıyı vermeye çalışacağım. Lig farklılıklarına gelince Süper Lig’de daha maça çıkmadım fakat İngiltere Ligi’nin teknik olarak Süper Lig’den ileri bir seviyede olduğunu düşünüyorum.

“Takıma sertlik katacağım”

Takıma katkı sağlamak için elinden geleni yapacağının altını çizen Lundstram, şu şekilde konuştu:

Hocamız eğer benim kadroya katkıda bulunamayacağımı düşünseydi ben burada olmazdım. Ben de eğer takıma katkı sağlayamayacağımı düşünsem buraya gelmezdim. Ben koşularımla ve mücadelemle takıma katkıda bulunacağım. Gol sayısı olarak belki o kadar katkım olamaz ama mücadelemle katkıda bulunacağım. Takıma katacağım sertlik ve takım arkadaşlarıma vereceğim önemli paslarla takımıma en önemli katkıyı vermeye çalışacağım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir