EuroLeague yönetiminden Ergin Ataman’a ceza!

Panathinaikos Başantrenörü Ergin Ataman, THY EuroLeague play-off çeyrek finalinde İsrail’in Maccabi Playtika Tel Aviv ekibiyle oynanan maçlarda yaşananlardan dolayı 35 bin avro para cezası aldı.

EuroLeague yönetimi Ergin Ataman’a ilk Maccabi maçı sonrası hakemler hakkında yaptığı açıklamalardan 30 bin euro; ikinci maçtan sonra da medyanın kullanılabilirliğine ilişkin yükümlülüklere uymaması nedeniyle 5 bin euro olmak üzere toplam 35 bin euro para cezası verdi.

NELER OLMUŞTU?
Maccabi Tel Aviv maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Ergin Ataman, “Maccabi Tel Aviv teknik ekibinden biri, kim bilmiyorum, ‘İsrail’de göreceksin. Siyonistlerin sana ne yapacağını göreceksin’ dedi. Hadi ama! Ben Ergin Ataman’ım, Panathinaikos koçuyum, Türkiye Milli Takımı’nın koçuyum. Türkiye vatandaşıyım. Bana hiçbir şey yapamazsınız” ifadelerini kullanmıştı.

EuroLeague yönetimi Maccabi Tel Aviv maçı sonrası Panathinaikos ve Ergin Ataman hakkında disiplin soruşturması başlattı. Tüm yaşanan olaylar sonrası Ergin Ataman suskunluğunu bozdu.

OAKA’da yaşanan olaylar hakkında Fanatik’e konuşan Ergin Ataman şu sözleri dile getirdi:

“Maç sonrası koridorda ilerken bir tartışma yaşandı. Maccabi ekibinden birileriyle sözlü atışma yaşadık. Sonra kim olduğunu bilmediğim biri bana, ‘Bir daha İsrail’e gelemeyeceksin. Siyonizmi görürsün’ dedi. Bunun üzerine ben de ‘Kim bu adam. Ne işi var bunun burada. Çıkarın bunu dışarı’ dedim. Adam da oradan, ‘Ben İsrailliyim’ diye bağırıyor. Videolarda da görünüyor. Sonra Türkiye’de ‘maç Belgrad’da’ diye konuşuyorlar. Maçın Belgrad’da olduğunu herkes biliyor. Sıkıntı orada zaten. Maç dışında tehdit var. Ben sadece hakemler hakkında konuştum. Hele siyonizm ile ilgili tek kelime etmedik. Bunun Maccabi ile bir ilgisi yok. Euroleague’in benim hakkımda yaptığı anlamsız açıklama olayları bu raddeye getirdi. İnsanlar provake oldu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir