EURO2024’te Ronaldo’dan Merih Demiral’a tebrik telefonu!

Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye, çeyrek finale yükselirken Avusturya maçının kahramanları Merih Demiral ve Mert Günok maç sonunda açıklamalarda bulundu. Öte yandan Ronaldo’dan Merih Demiral’a tebrik geldi.

MERİH: ‘SELÇUK HOCA KORNER İÇİN BİZİ ÇALIŞTIRDI’
EURO 2024’te Avusturya ağlarına gönderdiği iki golle Türkiye’ye çeyrek final kapısını açan Merih Demiral, maçın oyuncusu oldu. Karşılaşma sonrasında Sabah’a konuşan Merih şunları söyledi: “Teknik ve taktik olarak iyi hazırlandık. Kalecinin zafiyetleriyle ilgili daha önceden bilgilendirildik. Şut ve ön direk çalışması üzerine yoğunlaştık. Selçuk hoca da bizimle bizzat ilgilendi. Bana, Abdülkerim’e ve Kaan’a duran toplarda ne yapmamız gerektiği konusunda özel çalışma yaptırdı. Selçuk hocaya da bütün ekibe de teşekkür ediyorum” dedi.

“RONALDO ARAYIP KUTLADI”
Arabistan’da aynı ligde oynadığı Cristiano Ronaldo’nun kendisini arayıp kutladığını anlatan milli futbolcu, “Gerçekler ışığında Avrupa Şampiyonu olmak bir hayaldi. Biz Avusturya’yı da yenerek, hayali, gerçekleştirilebilir bir hedef haline getirdik. Şu anda herkes birbirine, ‘Neden olmasın’ diyor. Biz kapasitesi yüksek bir takımız. Şimdiye kadar genelde kapasitemizin altında maçlar oynamıştık. Ama performansımızı artırarak ilerliyoruz. Rakiplerimiz kapasitemizin farkında değil. Her geçen gün şaşırıyorlar ve şaşırmaya devam edecekler” ifadelerini kullandı.

‘SON SANİYE KURTARIŞIM…’
Kurtarışlarıyla gecenin kahramanı olan Mert Günok ise şunları söyledi: “Ayaklarımız yere sağlam basmalı sonuna kadar gitmeyi biz de istiyoruz. Tabii ki finali hedefliyoruz. Avusturya maçının özgüveniyle inşallah, neden olmasın diyorum. Son saniyede kurtarışım, takımımızın galip gelmesi ve üzerine yaşadıklarımız bizim için anlatılamaz duygular. Herkes büyük emek ve mücadele örneği sergiledi. Çok güzel bir andı bizim için. Böyle bir kurtarışın özellikle Milli Takım’da olması hayatımda unutulmaz bir an olacak. Belki de en özel an olacak”

SOYUNMA ODASINDA ÇOK MUTLUYDUK
Soyunma odasındaki havayı anlatan Mert, “Söylemesi ayıptır, çok mutluyduk. Duygu yoğunluğu üst düzeydeydi. Hem takım arkadaşlarımın hem benim… Herkes kazanmanın haklı gururunu yaşıyor. Ama bir an önce bu duyguları atlatmamız lazım. Bu sevinci bugün yaşayacağız ama ardından hızla Hollanda ile 6 Temmuz’daki maça odaklanmamız lazım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir